|
-
Bill Creedy
Cup
-
Single
Pin
-
Whitbread
Trophy
-
Nomination
Cup
-
Hooper
Cup
-
Open
Pairs
-
Coronation
Pairs
Bill Creedy Cup - 2023/2024
The Teams |
1. |
A.P.S. |
2. |
Admirals |
3. |
Alley Are You OK? |
4. |
Athelney |
5. |
B & A's |
6. |
Boldys Army |
7. |
Breakaways |
8. |
Coates Club |
9. |
Cobblers |
10. |
Country Boys |
11. |
Crazy Bunch |
12. |
Doorknockers |
13. |
Durleigh Wanderers |
14. |
Generators |
15. |
Googlies |
16. |
Grim Reapers |
17. |
Halfway Boys |
18. |
Harvest Moon |
19. |
Hazelnuts |
20. |
Inglorious Bar Studs |
21. |
Jacks Boys |
22. |
Knowle Inn |
23. |
Lambs |
24. |
Levellers |
25. |
Livin' On A Spare |
26. |
Lynchers |
27. |
Magpies |
28. |
Naps A |
29. |
Naps B |
30. |
Non Starters |
31. |
Odds & Sods |
32. |
Pethy Boys |
33. |
Plainsmen |
34. |
Rams |
35. |
Rebels |
36. |
Sheila's Boys |
37. |
Shy Teds |
38. |
Slew Ways |
39. |
Teadrinkers |
40. |
T.F.L. |
41. |
The Dukes Of Hazards |
42. |
The Grand Masters |
43. |
The New Market |
44. |
The Nine Spares |
45. |
The Shack |
46. |
Travellers |
47. |
Wanderers |
48. |
Warriors |
49. |
Wembdon Crickets |
50. |
Young Flags |
51. |
Young Lambs |
52. |
Zak's Boys |
53. |
Zulus |
|
|
|
|
|
|
|
|
Preliminary matches played on Wednesday 30th August 2023 |
Playing at Pawlett Pavilion, Pawlett |
Playing at 37 Club, Puriton (No. 1 Alley) |
Boldys Army (428) |
v |
Googlies (427) |
= Boldys Army |
The Shack (win) |
v |
Shy Teds (no team) |
= The Shack |
Playing at Old Market |
Playing at 37 Club, Puriton (No. 2 Alley) |
Generators (534) |
v |
Zulus (527) |
= Generators |
Country Boys (359) |
v |
Durleigh Wanderers (431) |
= Durleigh Wanderers |
Playing at Cobblestones |
Playing at Lions Club |
Teadrinkers (336) |
v |
T.F.L. (384) |
= T.F.L. |
Halfway Boys (417) |
v |
Rams (383) |
= Halfway Boys |
Playing at Bird in Hand |
Playing at Sydenham Centre |
Grim Reapers (win) |
v |
The Grand Masters (no show) |
= Grim Reapers |
Breakaways (win) |
v |
Inglorious Bar Studs (no show) |
= Breakaways |
Playing at New Market Hotel |
Playing at Lamb Inn, North Petherton |
Jack's Boys (436) |
v |
Wembdon Crickets (459) |
= Wembdon Crickets |
The Dukes of Hazards (373) |
v |
Knowle Inn (418) |
= Knowle Inn |
Playing at West India House |
Playing at Sportsman |
Lambs (406) |
v |
Coates Club (377 |
= Lambs |
A.P.S. (461) |
v |
Admirals (465) |
= Admirals |
Playing at Bunch of Grapes |
Playing at Globe Inn, North Petherton |
Cobblers (309) |
v |
Magpies (397) |
= Magpies |
Travellers (421) |
v |
Young Flags (377) |
= Travellers |
Playing at Commercial Inn |
Playing at Great Western Club |
Naps A (437) |
v |
Harvest Moon (462) |
= Harvest Moon |
Crazy Bunch (422) |
v |
Athelney (407) |
= Crazy Bunch |
Playing at Thatchers Arms, Moorland |
Playing at Blake Arms |
Levellers (no team) |
v |
Warriors (win) |
= Warriors |
Plainsmen (lost) |
v |
Naps B (win) |
= Naps B |
Playing at British Flag |
Playing at Globe Inn, Cannington |
Alley Are You OK? (419) |
v |
Livin' on a Spare (426) |
= Livin' on a Spare |
Lynchers (376) |
v |
Sheila's Boys (375) |
= Lynchers |
Playing at Sedgemoor Inn, Westonzoyland |
|
The Nine Spares (437) |
v |
B & A's (456) |
= B & A's |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
First round matches played on Wednesay 6th September 2023 |
Playing at Globe Inn, North Petherton |
Playing at Cobblestones |
Wembdon Crickets (464) |
v |
Rebels (410) |
= Wembdon Crickets |
Admirals (342) |
v |
Naps B (352) |
= Naps B |
Playing at Harvest Moon, North Newton |
Playing at 37 Club, Puriton (No. 2 Alley) |
Travellers (444) |
v |
Odds & Sods (418) |
= Travellers |
Slew Ways (415) |
v |
Warriors (359) |
= Slew Ways |
Playing at 37, Club Puriton (No. 1 Alley) |
Playing at New Market Hotel |
Knowle Inn (425) |
v |
Wanderers (423) |
= Knowle Inn |
Crazy Bunch (463) |
v |
Generators (437) |
= Crazy Bunch |
Playing at Malt Shovel |
Playing at Old Market |
Doorknockers (378) |
v |
Grim Reapers (380) |
= Grim Reapers |
Non Starters (No show) |
v |
B & A's (Win) |
= B & A's |
Playing at New Foresters |
Playing at Bird in Hand |
Magpies (428) |
v |
Halfway Boys (459) |
= Halfway Boys |
Young Lambs (459) |
v |
Hazelnuts (438) |
= Young Lambs |
Playing at Lions Club |
Playing at Blake Arms |
Boldys Army (387) |
v |
The Shack (385) |
= Boldys Army |
Breakaways (406) |
v |
Harvest Moon (434) |
= Harvest Moon |
Playing at Lamb Inn, Spaxton |
Playing at Lime Kiln Inn |
Lambs (455) |
v |
Zak's Boys (438) |
= Lambs |
Durleigh Wanderers (437) |
v |
The New Market (453) |
= The New Market |
Playing at Cross Rifles |
Playing at The Duke |
Livin' on a Spare (440) |
v |
Pethy Boys (443) |
= Pethy Boys |
T.F.L (444) |
v |
Lynchers (464) |
= Lynchers |
|
|
|
|
|
|
|
|
Second round matches played on Wednesay 13th September 2023 |
Playing at Great Western Club |
Playing at New Foresters |
The New Market (448) |
v |
Knowle Inn (384) |
= The New Market |
Grim Reapers (425) |
v |
Travellers (443) |
= Travellers |
Playing at Pawlett Pavilion, Pawlett |
Playing at Sedgemoor Inn, Westonzoyland |
Naps B (425) |
v |
Pethy Boys (416) |
= Naps B |
B & A's (430) |
v |
Young Lambs (397_ |
= B & A's |
Playing at Lime Kiln Inn |
Playing at Lamb Inn, North Petherton |
Lynchers (455) |
v |
Boldys Army (416) |
= Lynchers |
Harvest Moon (394) |
v |
Wembdon Crickets (417) |
= Wembdon Crickets |
Playing at Thatcher Arms, Moorland |
Playing at Bunch of Grapes |
Halfway Boys (478) |
v |
Slew Ways (449) |
= Halfway Boys |
Lambs (429) |
v |
Crazy Bunch (421) |
= Lambs |
|
|
|
|
|
|
|
|
Third round matches played on Wednesay 20th September 2023 |
Playing at Sydenham Centre |
Playing at British Flag |
Lambs (512) |
v |
Naps B (479) |
= Lambs |
Wembdon Crickets (428) |
v |
Lynchers (408) |
= Wembdon Crickets |
Playing at West India House |
Playing at Lamb Inn, Spaxton |
Halfway Boys (451) |
v |
The New Market (414) |
= Halfway Boys |
B & A's (461) |
v |
Travellers (432) |
= B & A's |
|
|
|
|
|
|
|
|
Semi final matches played on Wednesday 3rd January 2024 |
Playing at Pawlett Pavilion, Pawlett |
Playing at 37 Club, Puriton (No. 1 Alley) |
B & A's (453) |
v |
Lambs (465) |
= Lambs |
Halfway Boys (489) |
v |
Wembdon Crickets (454) |
= Halfway Boys |
|
|
|
|
|
|
|
|
Final played on Wednesday 10th April 2024 at the Bird in Hand. |
Lambs (421) |
v |
Halfway Boys (445) |
= Halfway Boys |
|
|
|
Winners ~ |
Halfway Boys |
Runners Up ~ |
Lambs |
Single Pin Competition - 2023/2024
First round matches played on Monday 4th December 2023 starting at 8:15pm |
|
Playing at Crown Inn, Bridgwater |
|
|
Playing at New Foresters, Bridgwater |
|
Kev Parsons |
No show |
|
Sam Buttle |
12 |
|
Alex Hudson |
17 |
|
Adam Webb |
11 |
|
Euan Bull |
14 |
|
John Rossiter |
18 |
|
Alex Zeffiretti |
13 |
|
Oscar West |
15 |
|
Owen Harris |
14 |
|
Mark Fowler |
10 |
|
Jamie Matthews |
19 |
|
Jordan Harris |
15 |
|
Bob Wilson |
No show |
|
Mark Harris |
15 |
|
Kalon Parsons |
18 |
|
Shane Carter |
16 |
|
Ryan Morgan |
20 |
|
Tim Upham |
14 |
|
Joesph West |
11 |
|
Daniel Dale |
16 |
|
Dan Saunders |
13 |
|
|
|
|
Anthony Nickolls |
17 |
|
Chad Clarke |
11 |
Top 8 from each venue will play in the final on
Monday 11th December 2023 at the Malt Shovel, Bridgwater 8:15 pm start.
|
|
Sam Buttle |
No show |
|
Euan Bull |
12 |
|
John Rossiter |
12 |
|
Owen Harris |
9 |
|
Mark Harris |
6 |
|
Ryan Morgan |
6 |
|
Tim Upham |
4 |
|
Dan Saunders |
13 |
|
Alex Hudson |
16 + 1 |
|
Oscar West |
6 |
|
Jamie Matthews |
2 |
|
Jordan Harris |
12 |
|
Kalon Parsons |
16 + 2 |
|
Shane Carter |
4 |
|
Daniel Dale |
10 |
|
Anthony Nickolls |
12 |
|
Winner ~ |
Kalon Parsons
Alley Are You OK ? |
Runner Up ~ |
Alex Hudson
Alley Are You OK ? |
Third Place ~ |
Dan Saunders
Zak's Boys |
Whitbread Trophy - 2023/2024
Sponsored by the Globe Inn, North Petherton.
The players |
1. |
Joseph West |
2. |
Oscar West |
3. |
Alex Hudson |
4. |
Kalon Parsons |
5. |
Alex Zeffiretti |
6. |
Sam Buttle |
7. |
Dan Saunders (A,OK) |
8. |
Daniel Dale |
9. |
Euan Bull |
10. |
Paul Warren |
11. |
Ryan Morgan |
12. |
Jordan Harris (A,OK) |
13. |
Dan Saunders (Z's B) |
14. |
Rick Harsum |
15. |
Jamie Matthews |
16. |
Adam Webb |
17. |
Tim Upham |
18. |
Anthony Nickolls |
19. |
Jordan Harris (O&S) |
20. |
Mark Harris |
21. |
Owen Harris |
22. |
Ross Parham |
23. |
Matt Fowler |
24. |
Malcolm Royce |
25. |
Alan Royce |
26. |
Trevor Loader |
27. |
Graham Loader |
28. |
Rodney Loader |
29. |
Martin Loader |
30. |
Kev Parsons |
31. |
Ryan Parsons |
32. |
John Rossiter |
|
|
|
|
|
|
|
|
First round matches played on Monday 12th February 2024, starting at 8:15pm. |
Playing at British Flag |
Playing at Lamb Inn, North Petherton |
Kalon Parsons |
45 |
Dan Saunders (A,OK) |
35 |
Trevor Loader |
38 |
Rick Harsum |
No show |
Martin Loader |
42 |
Joseph West |
35 + 3 |
Daniel Dale |
42 |
Adam Webb |
44 |
Alex Hudson |
40 |
Ross Parham |
39 |
Tim Upham |
45 |
Jordan Harris (A,OK) |
44 |
Ryan Morgan |
No show |
Dan Saunders (Z's B) |
No show |
Euan Bull |
44 |
Malcolm Royce |
No show |
Matt Fowler |
34 |
Alan Royce |
35 + 6 |
Graham Loader |
37 |
Kev Parsons |
40 |
Ryan Parsons |
36 |
Oscar West |
32 |
Sam Buttle |
No show |
Paul Warren |
No show |
Mark Harris |
31 |
Jamie Matthews |
42 |
Rodney Loader |
33 |
Anthony Nickolls |
39 |
John Rossiter |
43 |
Jordan Harris (O&S) |
26 |
Owen Harris |
34 |
Alex Zeffirette |
No show |
|
|
|
|
|
|
|
|
Top 8 go through to the final round |
Top 8 go through to the final round |
|
|
|
|
|
|
|
|
Final match played on Monday 18th March 2024 at the 37 Club (No.1 Alley), Puriton. |
|
|
Kalon Parsons |
59 |
Trevor Loader |
39 |
|
|
|
|
Martin Loader |
44 |
Daniel Dale |
45 |
|
|
|
|
Alex Hudson |
47 |
Tim Upham |
39 |
|
|
|
|
Ryan Parsons |
No show |
Euan Bull |
42 |
|
|
|
|
John Rossiter |
49 + 6 |
Adam Webb |
No show |
|
|
|
|
Ross Parham |
49 + 4 |
Jordan Harris (A,OK) |
41 |
|
|
|
|
Alan Royce |
48 |
Kev Parsons |
No show |
|
|
|
|
Jamie Matthews |
47 |
Anthony Nickolls |
45 |
|
|
|
|
Winner ~ |
Kalon Parsons
Alley Are You OK ? |
Runner Up ~ |
John Rossiter
Young Lambs |
Third Place ~ |
Ross Parham
Odds & Sods |
|
4-a-Side Nomination Cup - 2023/2024
The teams |
1. |
Alley Are You OK? 'A' |
2. |
Alley Are You OK? 'B' |
3. |
Boldys Army |
4. |
Durleigh Wanderers |
5. |
Lynchers |
6. |
Odds & Sods |
7. |
Young Lambs |
8. |
Zak's Boys |
|
|
|
|
|
|
|
|
First round matches played on Monday 19th February 2024, starting at 8:15pm. |
Playing at Lime Kiln Inn |
Lynchers (141) |
v |
Odds & Sods (157) |
= Odds & Sods |
Playing at Lions Club |
Durleigh Wanderers (170) |
v |
Alley Are You OK? 'B' (148) |
= Durleigh Wanderers |
Playing at Bird in Hand |
Alley Are You OK? 'A' (196) |
v |
Zak's Boys (182) |
= Alley Are You OK? 'A' |
Playing at Commercial Inn |
Boldys Army (142) |
v |
Young Lambs (112) |
= Boldys Army |
|
Semi final matches played on Monday 11th March 2024, starting at 8:15pm. |
Playing at West India House |
Alley Are You OK? 'A' (199) |
v |
Durleigh Wanderers (185) |
= Alley Are You OK? 'A' |
Playing at Great Western Club |
Boldys Army (122) |
v |
Odds & Sods (142) |
= Odds & Sods |
|
|
|
Final played on Monday 25th March 2024 at the Globe Inn, North Petherton, starting at 8:15pm. |
|
Alley Are You OK? 'A' (182) |
v |
Odds & Sods (144) |
= Alley Are You OK? 'A' |
|
|
|
Winners ~ |
Alley Are You OK? 'A' |
Runners Up ~ |
Odds & Sods |
Hooper Cup (Singles) - 2023/2024
The players |
1. |
Joseph West |
2. |
Oscar West |
3. |
Alex Hudson |
4. |
Kalon Parsons |
5. |
Alex Zeffiretti |
6. |
Sam Buttle |
7. |
Dan Saunders (A,OK) |
8. |
Daniel Dale |
9. |
Euan Bull |
10. |
Paul Warren |
11. |
Ryan Morgan |
12. |
Dan Saunders (Z's B) |
13. |
Lee Cook |
14. |
Rick Harsum |
15. |
James Facey |
16. |
Zach Selway |
17. |
Jordan Harris |
18. |
Mark Harris |
19. |
Owen Harris |
20. |
Ross Parham |
21. |
Matt Fowler |
22. |
Jamie Matthews |
23. |
Anthony Nickolls |
24. |
Adam Webb |
25. |
Tim Upham |
26. |
Stephen White |
27. |
Malcolm Royce |
28. |
Alan Royce |
29. |
Trevor Loader |
30. |
Graham Loader |
31. |
Rodney Loader |
32. |
Martin Loader |
33. |
Kev Parsons |
34. |
Ryan Parsons |
35. |
John Rossiter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Preliminary round played on Monday 29th January 2024, starting at 8:15pm. |
Playing at New Foresters |
|
|
Anthony Nickolls (60) |
v |
Trevor Loader (50) |
= Anthony Nickolls |
|
|
|
|
|
|
Sam Buttle (54) |
v |
Mark Harris (58) |
= Mark Harris |
|
|
|
|
|
|
Graham Loader (58) |
v |
Malcolm Royce (63) |
= Malcolm Royce |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
First round matches played on Monday 5th February 2024, starting at 8:15pm. |
Playing at Lions Club |
Playing at West India House |
|
Alan Royce (43) |
v |
Jamie Matthews (49) |
= Jamie Matthews |
|
Anthony Nickolls (50) |
v |
Joseph West (56) |
= Joseph West |
|
Dan Saunders (A,OK) (54) |
v |
Kalon Parsons (50) |
= Dan Saunders (A,OK) |
|
Ryan Morgan (59) |
v |
Stephen West (44) |
= Ryan Morgan |
|
Ross Parham (53) |
v |
Oscar West (58) |
= Oscar West |
|
Alex Hudson (48) |
v |
Malcolm Royce (62) |
= Malcolm Royce |
|
Tim Upham (51) |
v |
James Facey (56) |
= James Facey |
|
Paul Warren (No show) |
v |
Euan Bull (40) |
= Euan Bull |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Playing at Bird in Hand |
Playing at Lime Kiln Inn |
|
Martin Loader (60) |
v |
Daniel Dale (63) |
= Daniel Dale |
|
Ryan Parsons (73) |
v |
Rodney Loader (58) |
= Ryan Parsons |
|
Rick Harsum (59) |
v |
Owen Harris (66) |
= Owen Harris |
|
John Rossiter (53) |
v |
Lee Cook (59) |
= Lee Cook |
|
Mark Harris (52) |
v |
Matt Fowler (45) |
= Mark Harris |
|
Adam Webb (48) |
v |
Kev Parsons (66) |
= Kev Parsons |
|
Alex Zeffiretti (51) |
v |
Zach Salway (61) |
= Zach Salway |
|
Dan Saunders (Z's B) (64) |
v |
Jordan Harris (56) |
= Dan Saunders (Z's B) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Second round matches played on Monday 26th February 2024, starting at 8:15pm. |
Playing at Great Western Club |
Playing at Sydenham Centre |
|
Mark Harris (62) |
v |
Oscar West (58) |
= Mark Harris |
|
Jamie Matthews (69) |
v |
Dan Saunders (Z's B) (82) |
= Dan Saunders (Z's B) |
|
Malcolm Royce (53) |
v |
Daniel Dale (48) |
= Malcolm Royce |
|
James Facey (76) |
v |
Joseph West (59) |
= James Facey |
|
Ryan Morgan (61) |
v |
Lee Cook (54) |
= Ryan Morgan |
|
Ryan Parsons (55) |
v |
Zach Salway (62) |
= Zach Salway |
|
Kev Parsons (No show) |
v |
Dan Saunders (A,OK) |
= Dan Saunders (A,OK) |
|
Owen Harris (75) |
v |
Euan Bull (55) |
= Owen Harris |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Third round match played on Monday 4th March 2024, starting at 8:15pm. |
Playing at Cross Rifles |
|
|
|
|
|
|
Zach Salway (63) |
v |
Malcolm Royce (52) |
= Zach Salway |
|
|
|
|
|
|
James Facey (54) |
v |
Dan Saunders (Z's B) (43) |
= James Facey |
|
|
|
|
|
|
Dan Saunders (A,OK) (65) |
v |
Owen Harris (66) |
= Owen Harris |
|
|
|
|
|
|
Mark Harris (46) |
v |
Ryan Morgan (66) |
= Ryan Morgan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Semi final and final round played on Monday 25th March 2024 at the Globe Inn, North Petherton, starting at 8:15pm. |
|
Semi Final |
|
|
|
|
Final |
|
|
|
|
James Facey (53) |
v |
Ryan Morgan (51) |
= James Facey |
|
Zach Salway (57) |
v |
James Facey (61) |
= James Facey |
|
Owen Harris (55) |
v |
Zach Salway (68) |
= Zach Salway |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Winner ~ |
James Facey
Zak's Boys |
Runner Up ~ |
Zach Salway
Zak's Boys |
Third Place ~ |
Owen Harris
Odds & Sods |
Open Pairs - 2023/2024
Sponsored by the Kev Parsons Electrical, Bridgwater.
The players |
1. |
Max Waul & Trev Crook |
2. |
Rich Harris & Malc Royce |
3. |
Chris Sealey & Alan Royce |
4. |
Dan Saunders & James Higgins |
5. |
James Facey & Adrian Facey |
6. |
Zach Salway & Nicky Salway |
7. |
Lewis Hembury & Mark Hembury |
8. |
Sam Buttle & Paul Warren |
9. |
Daniel Dale & Bradley Rawles |
10. |
Dan Saunders & Euan Bull |
11. |
Kalon Parsons & Alex Hudson |
12. |
Ryan Morgan & Joseph West |
13. |
Jordan Harris & Oscar West |
14. |
Sam Dennison & Scott Clapp |
15. |
Terry Innalls & Dave Thresher |
16. |
Mike Davidge & Liam Clapp |
17. |
Chris Bennett & Mark Frost |
18. |
Anthony Nicholls & Alan Hampson |
19. |
Adam Webb & Tim Upham |
20. |
Jordan Harris & Mark Harris |
21. |
Matt Fowler & Sam Collard |
22. |
Aaron Swain & Steve Haddy |
23. |
Chris Janson & Darren Sprouting |
24. |
Dave Dowton & Dan Phillips |
25. |
Richard Reece & Jack Coles |
26. |
Simon Ball & Billy Bill |
27. |
Steven Winn & Ryan Gray |
28. |
Roger Harris & Eddy Baker |
29. |
Merv Brewer & Dave Windsor |
30. |
Rodney Loader & Martin Loader |
31. |
Graham Loader & Trevor Loader |
32. |
Kev Parsons & Rob Bishop |
33. |
Mike Hilton & Steve Bell |
34. |
Liam Sims & John Rossiter |
35. |
James Popham & Tom Popham |
36. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Preliminary round match to be played on Wednesday 24th April 2024 at the Great Western Club |
8:00 pm |
Chris Sealey &
Alan Royce |
v |
James Popham &
Tom Popham |
= |
A |
|
|
|
|
|
|
8:30 pm |
Steven Winn &
Ryan Gray |
v |
Jordan Harris &
Oscar West |
= |
B |
|
|
|
|
|
|
9:00 pm |
Max Waul &
Trev Crook |
v |
Merv Brewer &
Dave Windsor |
= |
C |
|
|
|
|
|
|
|
First round matches to be played on Wednesday 8th May 2024 |
|
Playing at the Lime Kiln Inn.... |
Playing at the New Foresters.... |
8:00 pm |
Chris Janson &
Darren Sprouting |
v |
Sam Dennison &
Scott Clapp |
= |
D |
8:00 pm |
Rich Harris &
Malc Royce |
v |
Anthony Nicholls &
Alan Hampson |
= |
O |
8:30 pm |
Chris Bennett &
Mark Frost |
v |
Dan Saunders &
James Higgins |
= |
E |
8:30 pm |
Daniel Dale &
Bradley Rawles |
v |
Rodney Loader &
Martin Loader |
= |
P |
9:00 pm |
B |
v |
Roger Harris &
Eddy Baker |
= |
F |
9:00 pm |
Kev Parsons &
Rob Bishop |
v |
A |
= |
Q |
9:30 pm |
Matt Fowler &
Sam Collard |
v |
Zach Salway &
Nicky Salway |
= |
G |
|
|
|
|
|
|
Playing at the Bird in Hand.... |
Playing at the Sydenham Centre.... |
8:00 pm |
C |
v |
Mike Hilton &
Steve Bell |
= |
H |
8:00 pm |
Dave Dowton &
Dan Phillips |
v |
Ryan Morgan &
Joseph West |
= |
R |
8:30 pm |
Sam Buttle &
Paul Warren |
v |
Graham Loader &
Trevor Loader |
= |
J |
8:30 pm |
Simon Ball &
Billy Bill |
v |
Liam Sims &
John Rossiter |
= |
S |
9:00 pm |
James Facey &
Adrian Facey |
v |
Jordan Harris &
Mark Harris |
= |
K |
9:00 pm |
Lewis Hembury &
Mark Hembury |
v |
Dan Saunders &
Euan Bull |
= |
T |
Playing at the Lions Club.... |
|
|
|
|
|
|
8:00 pm |
Terry Innalls &
Dave Thresher |
v |
Richard Reece &
Jack Coles |
= |
L |
|
|
|
|
|
|
8:30 pm |
Adam Webb &
Tim Upham |
v |
Aaron Swain &
Steve Haddy |
= |
M |
|
|
|
|
|
|
9:00 pm |
Mike Davidge &
Liam Clapp |
v |
Kalon Parsons &
Alex Hudson |
= |
N |
|
|
|
|
|
|
|
Second round matches to be played on Wednesday 22nd May 2024 |
Playing at the West India House.... |
Playing at the Commercial Inn.... |
8:00 pm |
F |
v |
E |
= |
AA |
8:00 pm |
S |
v |
J |
= |
AE |
8:30 pm |
L |
v |
D |
= |
AB |
8:30 pm |
R |
v |
K |
= |
AF |
9:00 pm |
H |
v |
T |
= |
AC |
9:00 pm |
Q |
v |
O |
= |
AG |
9:30 pm |
G |
v |
N |
= |
AD |
9:30 pm |
P |
v |
M |
= |
AH |
|
Third round matches to be played on Wednesday 12th June 2024 at the British Flag.... |
8:00 pm |
AC |
v |
AG |
= |
B1 |
|
|
|
|
|
|
8:30 pm |
AF |
v |
AH |
= |
B2 |
|
|
|
|
|
|
9:00 pm |
AB |
v |
AA |
= |
B3 |
|
|
|
|
|
|
9:30 pm |
AE |
v |
AD |
= |
B4 |
|
|
|
|
|
|
|
Semi Final & Final matches to be played on Wednesday 10th July 2024 - venue to be confirmed |
8:00 pm |
B3 |
v |
B2 |
= |
C1 |
Final |
C1 |
v |
C2 |
= |
|
8:30 pm |
B1 |
v |
B4 |
= |
C2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Coronation Pairs - 2023/2024
Sponsored by the 37 Club, Puriton.
The players |
1. |
Simon Edmonds & Dave Paisey |
2. |
Phil Paisey & Ronnie Peppin |
3. |
Max Stone & Terry Poole |
4. |
Phil Bolton & Andy Kelly |
5. |
Nick Modley & Phil Aitken |
6. |
Pat Collins & Paul Hill |
7. |
Richard Harris & Malcolm Royce |
8. |
James Facey & Dan Saunders |
9. |
Rick Harsum & Zach Salway |
10. |
Euan Bull & Alex Hudson |
11. |
Sam Dennison & Scott Clapp |
12. |
Terry Innalls & Dave Thresher |
13. |
Mike Davidge & Liam Clapp |
14. |
Chris Bennett & Mark Frost |
15. |
Peter Gliddon & Andrew Blake |
16. |
Adam Webb & Tim Upham |
17. |
Merv Brewer & Dave Windsor |
18. |
Rodney Loader & Martin Loader |
19. |
Graham Loader & Trevor Loader |
20. |
Kalon Parsons & Kev Parsons |
21. |
Steve Bell & Mike Hilton |
22. |
Liam Sims & John Rossiter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Preliminary round matches to be played on Wednesday 1st May 2024 |
Playing at the Lamb Inn, Spaxton.... |
Playing at the Pawlett Pavilion, Pawlett.... |
8:00 pm |
Liam Sims &
John Rossiter |
v |
Sam Dennison &
Scott Clapp |
= |
A |
8:00 pm |
Terry Innalls &
Dave Thresher |
v |
Pat Collins &
Paul Hill |
= |
D |
8:30 pm |
Mike Davidge &
Liam Clapp |
v |
Rick Harsum &
Zach Salway |
= |
B |
8:30 pm |
Rodney Loader &
Martin Loader |
v |
Simon Edmonds &
Dave Paisey |
= |
E |
9:00 pm |
Chris Bennett &
Mark Frost |
v |
Steve Bell &
Mike Hilton |
= |
C |
9:00 pm |
James Facey &
Dan Saunders |
v |
Phil Paisey &
Ronnie Peppin |
= |
F |
|
|
First round matches to be played on Wednesday 15th May 2024 |
Playing at the Puriton Inn, Puriton.... |
Playing at the Thatchers Arms, Moorland.... |
8:00 pm |
Adam Webb &
Tim Upham |
v |
B |
= |
G |
8:00 pm |
F |
v |
Peter Gliddon &
Andrew Blake |
= |
L |
8:30 pm |
Max Stone &
Terry Poole |
v |
Euan Bull &
Alex Hudson |
= |
H |
8:30 pm |
Graham Loader &
Trevor Loader |
v |
Richard Harris &
Malcolm Royce |
= |
M |
9:00 pm |
A |
v |
D |
= |
J |
9:00 pm |
E |
v |
Kalon Parsons &
Kev Parsons |
= |
N |
9:30 pm |
Merv Brewer &
Dave Windsor |
v |
Nick Modley &
Phil Aitken |
= |
K |
9:30 pm |
C |
v |
Phil Bolton &
Andy Kelly |
= |
O |
|
Second round matches to be played on Wednesday 5th June 2024 at the Sedgemoor Inn, Westonzoyland.... |
8:00 pm |
O |
v |
J |
= |
B1 |
|
|
|
|
|
|
8:30 pm |
H |
v |
L |
= |
B2 |
|
|
|
|
|
|
9:00 pm |
G |
v |
N |
= |
B3 |
|
|
|
|
|
|
9:30 pm |
M |
v |
K |
= |
B4 |
|
|
|
|
|
|
|
Semi Final & Final matches to be played on Wednesday 19th June 2024 - venue to be confirmed |
|
|
8:00 pm |
B1 |
v |
B4 |
= |
C1 |
Final |
C1 |
v |
C2 |
= |
|
8:30 pm |
B3 |
v |
B2 |
= |
C2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|